Akcijos Lietuvoje ir Latvijoje: kur prekės pigesnės?

Dažnai girdime, kaip lietuviai važiuoja apsipirkti į Lenkiją, kur, pasak jų, randa patrauklesnes prekių kainas nei savo šalyje. Latvija – taip pat mūsų kaimynė, bet į ją neskubame pripildyti automobilį maisto produktų. Mieliau renkamės šią šalį dėl Jūrmalos kurorto, kuris vilioja plačiu paplūdimiu bei pajūrio takais, dėl ramaus poilsio Liepojoje ar pasivaikščiojimo po Rygos senamiestį. Norėdami išsiaiškinti, ar verta, nuvykusiems į Latviją, ne tik papramogauti, bet ir nepraleisti šanso apsipirkti, nutarėme palyginti, kokios yra prekių akcijos Lietuvoje ir kaimyninėje šalyje. Tyrimas buvo atliekamas analizuojant vienodo prekybos centro sausio mėnesio leidinį, pasirinkus pirmo būtinumo prekes – daržoves, mėsą, kiaušinius, pieno produktus, aliejų.

 Daržovės

Nuolat girdime, kad reikia valgyti kuo daugiau daržovių, nes jos mūsų organizmui labai naudingos ir reikalingos. Bene dažniausiai ant mūsų stalo yra bulvės. Tuo pat metu joms buvo taikyta akcija abiejose šalyse, Lietuvoje kainavo 0,37 euro, Latvijoje – 0,29 euro. Taip pat pasidomėjome trumpavaisių agurkų kaina su nuolaida: 1,35 euro Lietuvoje ir 1,49 euro Latvijoje.

Mėsa

Lietuvoje populiariausia mėsa yra kiauliena ir vištiena. Taikant akciją, ji kainavo mažiau Latvijoje. Šviežią viščiukų broilerių šlaunelių mėsą (500 g) lietuviai galėjo įsigyti už 1,99 euro vietoj 2,69 euro ne per akciją, latviai – už 1,69 euro vietoj 1,99 euro.

Atšaldyta kiaulienos sprandinė be kaulo (1 kg) kainavo 3,49 euro vietoj 5,99 euro Lietuvoje ir 3,49 euro vietoj 5,29 euro Latvijoje.

Pieno produktai

Daugelis iš mūsų pieno produktus vartoja nuo pusryčių: piene verda košę, juo gardina kavą, valgo varškę ar jogurtą, sviestu užtepa duonos riekę. Sausio mėnesį Farm milk pienas (1 litras, 3.2 % riebumo) Lietuvoje kainavo 0,99 euro, Latvijoje – 1,05 euro. To paties gamintojo pusriebei varškei buvo taikyta 4,39 euro už kg kaina Lietuvoje ir 4,17 euro kaina Latvijoje. 82 % riebumo sviestą su akcija tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje buvo galima įsigyti neišleidus 2 eurų už 200 gramų.

Verta paminėti, kad „Maximos“ parduotuvėje Latvijoje už 0,35 euro per akciją vietoj įprastinės 0,49 euro kainos buvo galima įsigyti varškės sūrelių „Magija“ (su želė gabaliukais ir šokoladinių). Lietuvoje už juos įprastai mokame 0,59 euro, nors sausio mėnesį irgi turėjome gerą pasiūlymą – vieną perki, kitą gauni nemokamai.

Kitos prekės

Kiaušinių buvo galima rasti ta pačia kaina abiejose šalyse – 1,79 euro vietoj 2,09 euro už 10 vienetų. Aliejaus kaina skyrėsi tik keliais centais: to paties ženklo ypač grynas alyvuogių aliejus Lietuvoje kainavo 9,32 euro vietoj 13,46 euro už litrą, Latvijoje – 9,99 euro vietoj 13,49 euro.

Kaip matome, kainos mūsų pasirinkoms prekėms, kuomet buvo skelbiamos akcijos Lietuvoje ir Latvijoje, skiriasi labai nežymiai – vieni produktai pigesni Lietuvoje, kiti Latvijoje, todėl kaimyninė šalis nėra ta vieta, kur lietuviai traukia apsipirkti. Beje, Lietuvoje minimalus užmokestis nuo šių metų sausio 1 d. siekia 840 eurų „ant popieriaus“ arba 633 eurus „į rankas“, o Latvijoje jis yra daugiau nei pora šimtų eurų mažesnis, tik 620 eurų „ant popieriaus“ ir 544 eurai „į rankas“.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/multimedija/kainu-medziokle/kainu-medziokle-apsipirkti-i-latvija-ar-apsimoka.d?id=74776812

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Akcijos